Daisypath Anniversary tickers

Showing posts with label Képek/Video-k. Show all posts
Showing posts with label Képek/Video-k. Show all posts

Monday, May 28, 2012

Bőség

Na végre hoztam több képet sőt egy apró videot is, ahogy Sam hagyja Emberapunak hogy a bóbitáját bizgerálja. Nagyon vicces, mert előtte a pólón lévő gombon dolgozott, és benne hagyta a csőrében...biztos úgy működött nála, mint egy cumi :))))

Egyeske rengeteg időt tölt velünk kint, nagyon barátságos, bátor és ügyes, ma már repülni is próbált! Ketteske párszor kidugta a fejét a fészekből, de egyelőre inkább visszamászik.

A kedves szülők meg már megint házaséletet élnek, ezt most már nem annyira értem....nem tudom mit csináljak. Hogy fognak újra fészkelni, ha a kicsiknek még közben szükségük lesz a fészekre? Tudom, ott a másik kalitka, a kicsik lehetnek abban...na majd meglátjuk. Sosem fogják abbahagyni? Az egyik tenyésztő szerint ez ékes bizonyítéka annak, hogy jól el vannak látva...ezzel azt az érzést keltjük bennük, hogy egyfolytában nyár van, bőséges eleség jut mindenkinek, hát akkor hajrá....

Apuka tanítja a lányát enni


A nappaliban


Ketteske


Ketteske, Hármaska és Négyeske


Miután a szülők pancsoltak, Egyeske is kíváncsi lett (végül csak belelépett a vízbe egyszer)


Sam



Thursday, May 24, 2012

Kukucs

Egyeske majdnem egy hónapos már, és ma elhagyta a fészket is...gyorsan visszatettem, mert takarítani kellett, de este megint kidugta a kis fejét...hát nem pont olyan, mintha kedélyesen vigyorogna??? :)


Thursday, May 10, 2012

Tiszta udvar...megint

Ma sikerült kitakarítanom a fészket, ráfért, sok volt benne a kaki, ami viszont azt bizonyítja, hogy a kismadarak eleget kapnak enni. Sam a takarítás közben nekem ugrott, de sikeresen hárítottam a támadást, persze gyengéden, aztán Skye ráparancsolt urára, hogy ugyan csatlakozzon már hozzá a szőnyegen rohangálva, így én békében takarítgathattam.
Egyeske, akárcsak Kiwi, gyöngy-fahéj lesz, látni már a sárga tollkezdeményeket, nyitogatja a szemeit, és Ketteske szárnyai is elkezdtek nőni már. Takarítás után a négy gyerkőcöt muszáj volt megpuszilgatnom, naná, aztán a szülőket visszapateroltam a kalitkába, és elhalmoztam őket finomságokkal :)


Monday, May 7, 2012

Micsoda különbség!

Nézzétek meg a mai képet, óriási különbség van Egyeske és a többiek, főleg Négyeske között! Először megijedtem, hogy talán Egyeske kapja a kaja nagy részét, de aztán elszégyeltem magam, a szülők ennél jóval okosabbak, ráadásul nem a vadonban vagyunk, itt annyi étel áll rendelkezésükre, amennyit csak akarnak. Aztán eszembe jutott, hogy legutóbb Kiwi és Jello között csupán egy nap különbség volt, a többiek pedig kétnaponta születtek Jello után. Most azonban Egyeske és Ketteske kibújása között három nap telt el...és lőn...ekkora különbséget jelent 3 nap! Nem semmi!

És akkor Ötöske...aki nem létezik sajnos. Mivel Négyeske szombat reggel született, ma este már kezdett gyanús lenni, hogy még mindig meg van az ötödik tojás, ráadásul senki nem ücsörgött rajta, csak ott hevert mellettük, így óvatosan kivettem és meggyertyáztam...üres volt, úgyhogy elvettem tőlük.




Thursday, May 3, 2012

Hármaska

Gyülekezünk kérem szépen, azt hiszem Ketteske kicsit lustálkodott, és ezért érkezett Hármaska csak másfél nappal Ketteske után :) Gyönyörűek mind, és Egyeske már nyújtogatja a nyakát és szépen megáll a lábán is. A képen sajnos Ketteske nem annyira látszik mert a tesója mögött bújkál.


Thursday, March 1, 2012

Szülinapos Mogyoró

Isten éltesse Peanut-ot, ma egy hónapos! Tegnap este nagy heje-huja volt ám, átvittem őket a kis hálóba játszani, teljesen el voltam ájulva, ugyanis mikor letettem nekik az ágyra pár játékot, a szülők (akik amúgy nem szoktak játszani) szabályosan odavezették a kicsiket, és megmutatták nekik, hogy hogyan is kell ezt csinálni.
Kicsit később úgy döntöttem, hogy a vállamra teszem őket, így szokják a közelségem...annyira édesek voltak, majd megzabáltam mindet, nyugiban ültek rajtam, játszottak a hajammal :) Emberapu is hazajött hamarosan, és csatlakozott hozzánk. Skye persze azonnal elfoglalta Emberaput, és a kicsik követték őt!!!! Mind ott trónoltak a férjemen :)))))
Ma elvettem a fészekdobozt....Skye tegnap megint pózolni kezdett, azt hittem rosszul látok! Azóta nem csinálja, ám megfogadtam a tenyésztő tanácsát. Fészek lekerült, viszont az új kalitkát össze tudtam nyitni a másikkal, most dupla akkora helyük van, és a szülők már napok óta a kalitkában etetik őket, nem a fészekben.




Wednesday, February 29, 2012

Együtt a család


No végre ma Mango is úgy döntött, hogy meglátogatja a kalitkát és a külvilágot, sőt rögtön ki is repült!!! Éppen pakoltam át őket a másik kalitkába, hogy átvigyem őket a kisszobába, és egyáltalán nem számítottam rá, hogy Mango a levegőbe veti magát :) Szerencsére nem repült neki semminek, a kinyújtott kezemen landolt. Állítom, hogy szegénykém erre várt hosszú napok óta. Miután az idősebbek elkezdtek kijárni a fészekből, Mango morcossá vált. nem akart megmaradni a mellkasomon, folyton mocorgott és forgolódott :)




Monday, February 27, 2012

Repülünk :)

Beszéltem pár emberrel, és mindannyian úgy gondolták, hogy jobb ötlet a repülést gyakorolni az egyik hálóban, mint a nagy nappaliban, ami tömve van mindenféle cuccal, így ma, amikor Kiwi, Jello és Noodle az új kalitkában nézelődtek (napont átteszem majd őket egy rövid időre), becipeltem őket a hálóba. Természetesen Sam és Skye ordított, hogy nehogy már őket meg a másik szobában hagyjam, úgyhogy átvittem őket is. A kicsiket egyenként kivettem és az ujjamról szépen felrepültek a kalitka tetejére, ezt eljátszottuk elég sokszor, néha főleg Kiwi és Jello nagyobb köröket is leírt, és magasabbra repültek, alig győztem őket dícsérgetni :) Amúgy a nappaliban (amikor én is ott vagyok) nyitva van a nagy kalitka, mindenki ki-be járhat, igaz a kicsik még nem próbálkoznak azzal, hogy a kalitkát is elhagyják.
A képen a kedves szülők felügyelik a gyerkőcöket.
A video csak a nyugis, délutáni hangulatot örökíti meg, a bejáratnál Jello, a fészekből Mango leskelődik, Kiwi és Peanut a pelletet tartalmazó tányérkán dolgozik, Noodle meg szereli a kalitkát :))))






Sunday, February 26, 2012

Éljen Jello az 1 hónapos!

Isten éltesse Jello-t, aki ma ügyesen megtalálta a vizes edényt, és még kicsit játszott is vele :)
Valamint hurrá, ma Mango is kidugta a fejét, igaz ő még nem merészkedett ki.

Azért nem vagyok maximálisan boldog...megint van magos kaki...és most konkrétan tudom, hogy Noodle produkálja őket. Noodle, aki amúgy egész nap zabál....és ő az aki leggyakrabban kijön a fészekből. Akkor is ha sok magot evett, ebben a korban már meg kellene, hogy eméssze...ráadásul hámozott kölest adok nekik, tehát a héj nem lehet akadály. Sok tenyésztő mondja, hogy ez a folyamat a kicsik életében stresszes az új dolgok miatt, és ez is okozhat ilyesmit. Vagy valami baktérium....mivel Noodle eszik, jól elvan, nem látom betegnek, így annyira nem vagyok megijedve, de azért hívom holnap a dokit, és lehet hogy viszek be nekik kakit tesztelésre





Saturday, February 25, 2012

A nagy tett!!!

Találós kérdés: Mit csinál a 3 rosszcsont (Kiwi, Jello, és Noodle) a leendő lakhelyük tetején az apjuk társaságában? Illetve hogy kerültek oda? Kérem szépen...repültek!!!!

Úgy történt, hogy egy nagy doboztetőt kibéleltem papírtörlővel, beleszórtam mindenféle finomságot, és betettem őket, hadd játszanak felfedezősdit. Emberapu is csatlakozott, nagyon jól elvoltunk, legnagyobb örömömre mind a hárman kipróbálták a morzsolt pellet-et (golyócskák), de répa és kukorica darabkákat is megkóstoltak. Aztán megérkezett Sam, aki imádja a kalitkákat, és naná, hogy feltelepedett az új kalitka tetejére, ami előttünk volt a földön. Jello-nak sem kellett több, felkapaszkodott a doboz szélére, kiterjsztette a szárnyait, és hopp...oderepült az apja mellé. Az az érdekes, hogy Sam felmászott a kalitka tetejére, magyarán nem is mutatta meg a csemetéknek, hogy hogyan kell repülni. Ezek után Kiwi és Noodle és verdesni kezdett a szárnyaikkal, ám elindulni nem mertek, így feltornáztattam őket az ujjamra, odatartottam őket a kalitka tetejével egy magasságba csak kissé távolabb...sikerült, ők is a kalitka tetején landoltak. Jello később még egy utat tett, a kb egy méterre lévő asztal volt a cél.
No most nagyon óvatosnak kell lennem...ez a nagy szoba nem éppen biztonságos, sok a kis hely, ahová egy madárka beeshet, ugyan 2 hónap múlva elköltözünk, de addig is meg kell oldani valahogy. Úgy döntöttem, hogy amikor a kicsik átköltözhetnek a másik kalitkába, akkor naponta legalább kétszer beviszem őket az egyik hálóba, ami sokkal biztonságosabb, és ott repkedhetnek a felügyeletem mellett :)


Egyéb képek :)





Kiwi egy hónapos!!!!


Csipiéktől kaptuk :)

Persze itt vannak a többiek is :) Ma már Peanut is kijött, ő van a második képen, a harmadikon pedig Noodle prógálgatja a zöldségeket. Ilyenkor még inkább játszanak vele, de már megengedett.






Thursday, February 23, 2012

Szelídség-mutató

Most már mindegyik kölök majdnem egy hónapos, wow. Minden nap igyekszem kivenni, szeretgetni őket, gyakran benézek a fészekbe, beszélek hozzájuk. Ám míg az ölelgetést és fejsimogatást nagyon élvezik, addig fújnak rám, ha kinyitom a fészket vagy beteszem a kezem hozzájuk...ugyanakkor fújnak a saját szüleikre is például amikor takarítom a fészket és Skye vagy Sam megjelenik a környéken.
Azt hiszem bár fontos, hogy megismerjék a hangom, érintésem, de az igazi munka akkor jön majd, amikor elhagyják a fészket és önállóan esznek...akkor lesz nagyon fontos, hogy minél több időt töltsenek emberek között. Azt mondják hiába etetik kézzel a madarakat a szelídség érdekében, ha azután nem foglalkoznak annyit velük miután külön kalitkába kerülnek, akkor ugyanúgy visszavadulnak...logikus. Ez különösen igaz, abban az esetben, amikor a kismadár idő előtt kerül egy állatbolt karmai közé, ahol egyedül tartják egy ketrecben, és a kaja-víz-takarításon kívül abszolút nem törődnek velük.
Mindenesetre alig várom már, hogy együtt játszhassunk :)))




Friss video Kiwi-ről :)



Wednesday, February 22, 2012

Video

Kiwi úgy döntött, hogy akkor ő a bejáratnál óhajt reggelizni :) Később ki is jött, és nézelődött egyet a fészekben, nagyon édes volt hajjaj mi lesz még itt :)))





Tuesday, February 21, 2012

Jello a nap hőse! És Kiwi!

Ezt nézzétek meg...nem, nem segítettem neki, viszont szépen fellépett az ujjamra és úgy lesegítettem a botról a fészekbe...ez a gyerek egy zseni!!!!




Frissítés: Kiwi kijött a fészekből!!!! Szegény drága alig tudott a rácsokon lépkedni, fél lába sokszor lelógott a kalitka aljára :) Sam figyelemmel kísérte, de Skye mintha megijedt volna tőle, ugyanakkor inkább hozzánk akart volna kijönni, mármint Skye...le is szidtam, milyen anya az ilyen??? Két képet sikerült lőnöm, de nem valami jók, mert a kamerám éppen lemerülőben volt.






Monday, February 20, 2012

Itt vagyunk

Tegnap este sikerült új képeket csinálni :)
Továbbra is minden rendben van, a kaki normális, és nagyon mozgolódnak a rosszcsontok a fészekben, többször hallok szárnycsattogást, és gyakran látom Kiwit és Jello-t kifelé nézegetni a bejáratnál...sőt Noodle pofikája is fel-felbukkan :)







Saturday, February 18, 2012

Ijesztő magok

A kép még tegnap esti, mert nem volt kedvem ma fényképezni, kicsit meg voltam ijedve. Ma reggel már másodjára találtam emésztetlen magokat a fészekben lévő kakikban. Hat napja fordult elő ugyanez, de aztán újra minden normális volt.
A székletben található emésztetlen magok az ún PDD (Proventricular Dilation Disease)-re utalnak felnőtt madarak esetében, ami egy kegyetlen betegség. Mai napig nem tisztázott teljesen hogy micsoda, és honnan ered, de megtámadja az ideg, - és emésztőrendszert, igazi gyógyszere nincs, noha sok madár képes vele együtt élni, és néha antibiotikumos kezelés segít. Oké ez eddig rendben van, de mi a helyzet a kicsikkel? Az ő esetükben is ilyen betegségről lehet szó? Mindent próbáltam felkutatni a neten, de nem találtam semmit, csak felnőtt madarakról esett szó és a PDD-ről. Azt gondoltam, logikus, hogy a kicsik esetleg nem rendelkeznek még tökéletes emésztéssel, és ha a szülők gyorsan vagy gyakran etetik őket, akkor nem emésztenek meg mindent, ám biztos nem lehettem semmiben. Felhívtam az állatorvost, naná, hogy nem volt bent, de pár óra múlva visszahívott. Szerencsére ugyanaz volt a véleménye, mint nekem...és amennyiben a kicsik gyarapodnak, nem letargikusak és a magos kaki nem fordul elő egyre gyakrabban, akkor nincs nagy baj. A kaki már délutánra rendben volt megint, de ettől én még hajszálra voltam az idegbajtól :) Minden jó, ha a vége jó...remélem...
Skye falra mászása bónusz kép :)


Monday, February 13, 2012

Portrék

Szerintem szavak nem is kellenek...illetve érdekesek a színek. Egyértelmű, hogy Kiwi gyöngy nimfa lesz...a neme majd az első vedlés után fog csak sajnos kiderülni (a fiúk elvesztik a pöttyeiket). Jello szerintem sima szürke...és lány, mert az arca is szürke, miközben Noodle-nak, aki fiatalabb, már sárgul a pofija, ugyanakkor ő meg lehet akár fahéj is, mert melegebb és világosabb a szárnytollak szürkés színe. Peanut-ról és Mango-ról még nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy imádom őket is :)))))

Frissítés, este 11-kor: Felpakoltam a képeket a Talk Cockatiels fórumra és rögtön kaptam egy választ az egyik tenyésztőtől. Szerinte Kiwi fahéj-gyöngy nimfa, Noodle fahéj, a többiek pedig szürkék. Azt is írta, hogy mivel Skye látszólag szürke, tehát a fahéj és gyöngy gének lappanganak benne, így Kiwi és Noodle lányok...nem értek a genetikához, de nagyon érdekes :)





Wednesday, November 23, 2011

Készülődünk????

Tudom nagyon régen nem írtam, de nem történt semmi különös :)
Viszont újabban Skye elég sok időt tölt a fészekdoboz előtt...félig belóg rajta, rágja a bejáratot, és ami a legérdekesebb, hogy ha Sam a fészek közelébe megy akkor Skye ordít vele, és elzavarja. Néha Sam is odakap, de az ritka...Hát nem tudom...lehet, hogy valamire készülnek???? Skye ugyan a dobozba soha nem merészkedett, először azt hittem talán nem tudja, hogy hogyan kell bemenni. No de a madár nem hülyegyerek...és ha Sam képes minden probléma nélkül ki-be járkálni, akkor Skye-nak sem okozhat ez gondot. Jókat mosolygok (na jó kuncogok) mikor Sam valahogy beslisszol Skye mellett a fészekbe, Skye meg bedugja a fejét a lyukon és úgy ordít.

Sam egyébként egyre jobban eltűr minket is, gyakran ücsörög mellettem vagy akár Emberapu vállán, igaz, ha Emberapu meg meri olyankor mozdítani a fejét, akkor Sam jó nagyot csíp a fülébe hehe.

Hoztam pár képet is...a másodikon Skye nyomdászt játszik :)







Photobucket

Photobucket