Daisypath Anniversary tickers

Showing posts with label Ünneplés. Show all posts
Showing posts with label Ünneplés. Show all posts

Saturday, April 28, 2012

Egyeske aka Little1

Megszületett :) Még nem is száraz a kis pihéje, de már Sam megetette egyszer!
A fészekben újfajta forgács van, a szürke izék azt a célt szolgálják, hogy felszívnak még több felesleges nedvességet, és megakadályozzák a baktériumok terjedését, gomba kialakulását, viszont nincs benne semmi kémiai cucc.
Dícséret gyanánt a szülők kaptak is egy adag tojást, méghozzá nem is akármilyet. Emberapu egyik tanítványának szülei csirkéket tartanak otthon, és tőlük kaptunk egy adag friss, organikus tojást.

Éljen, éljen!!!


Saturday, March 3, 2012

Isten éltessen Mango!


Itt vagyok, madárkák a kisszobában repkednek és fosztogatnak haha.
Szóval a kis Mango is egy hónapos lett! Ő a legmorcosabb mind közül, csíp ám, ha megfogom, és érdekes módon neki van a legnagyobb csőre :) Az idősebbeket, már alig etetik a szülők, bár nem hiszem, hogy a magokat meg tudják már hámozni (kivéve talán a kölest), de esznek minden mást. A darált pelletet továbbra is nagyon szeretik, amiért én meg továbbra is nagyon hálás vagyok. Felnevelő tápot nem adok nekik, mert csak belelépnek a pasztába, és akkor mehetünk lábat mosni, amit viszont nem értékelnek. Mivel a pellet mindent tartalmaz, amire szükségük van, így nem kattogok nagyon a táp miatt.

Egyértelmő egyébként, hogy Noodle lesz a legjobb házi kedvenc...most már rendszeresen és célirányosan a fejemen vagy a vállamon landol ha kint vannak, és piszok jól érzi ott magát. A többiek is megmaradnak a vállamon, de őket oda kell tenni egyelőre :)

Azért itt is megemlítem a szomorú hírt, mert megérdemli a drágám, hogy mindenhol írjak róla: Szép hercegem, Rudi tegnap elhagyta ezt a világot. Ő egy szürke házimacska, 10 éves volt és ételallergiás. Csupán egyfajta száraztápot ehetett egész életében, és tudtuk, hogy a veséi és a mája nem fogja nagyon sokáig bírni.
Most talán már az örök vadászmezőkön ugrándozik, és Sassy lovagol a hátán. Később teszek fel róla egy albumot ide.

Thursday, March 1, 2012

Szülinapos Mogyoró

Isten éltesse Peanut-ot, ma egy hónapos! Tegnap este nagy heje-huja volt ám, átvittem őket a kis hálóba játszani, teljesen el voltam ájulva, ugyanis mikor letettem nekik az ágyra pár játékot, a szülők (akik amúgy nem szoktak játszani) szabályosan odavezették a kicsiket, és megmutatták nekik, hogy hogyan is kell ezt csinálni.
Kicsit később úgy döntöttem, hogy a vállamra teszem őket, így szokják a közelségem...annyira édesek voltak, majd megzabáltam mindet, nyugiban ültek rajtam, játszottak a hajammal :) Emberapu is hazajött hamarosan, és csatlakozott hozzánk. Skye persze azonnal elfoglalta Emberaput, és a kicsik követték őt!!!! Mind ott trónoltak a férjemen :)))))
Ma elvettem a fészekdobozt....Skye tegnap megint pózolni kezdett, azt hittem rosszul látok! Azóta nem csinálja, ám megfogadtam a tenyésztő tanácsát. Fészek lekerült, viszont az új kalitkát össze tudtam nyitni a másikkal, most dupla akkora helyük van, és a szülők már napok óta a kalitkában etetik őket, nem a fészekben.




Tuesday, February 28, 2012

Boldog szülinapot Noodle!!!


Az ünnepbe egy kis melankólia is vegyül....be kell vallanom, hogy Noodle a kedvencem! Persze mindegyik különleges, és mindegyiket imádom, de valamiért ő még jobban elrabolta a szívem, mint a többiek. Olyan mint egy kis hercegnő :) Amellett okos és fejlett, hiszen ugyanazon a napon repült először és próbálta ki a zöldségeket, tojást stb, mint két idősebb testvére. Pár napja mondtam is Emberapunak, hogy Noodle-t meg akarom tartani. Igen ám, de mivel ő biztosan lány, pár is kellene mellé. Két pár nimfát tartani, esetleges utódokkal (képzeljük csak el, hogy mondjuk egy időben költenek, az akár 10 fióka is jelenthet) nem olyan egyszerű, főleg ha majd én is dolgozni fogok. Arról nem beszélve, ami szóba került már korábban is a kommentek között: a többi fészekaljból is lesz kedvencem...mindből megtartok majd egyet? Az lehetetlen :)
Ennek tudatában úgy döntöttem, hogy nem tartom meg Nudli Hercegnőt....természetesen benne van a pakliban, hogy nem lenne kényszeres tojó...az is előfordulhat, hogy Skye és Sam sem rak újabb fészket (nem sok rá az esély, de ki tudja)...de ebben gondolkodni túl rizikós sajnos.


Sunday, February 26, 2012

Éljen Jello az 1 hónapos!

Isten éltesse Jello-t, aki ma ügyesen megtalálta a vizes edényt, és még kicsit játszott is vele :)
Valamint hurrá, ma Mango is kidugta a fejét, igaz ő még nem merészkedett ki.

Azért nem vagyok maximálisan boldog...megint van magos kaki...és most konkrétan tudom, hogy Noodle produkálja őket. Noodle, aki amúgy egész nap zabál....és ő az aki leggyakrabban kijön a fészekből. Akkor is ha sok magot evett, ebben a korban már meg kellene, hogy eméssze...ráadásul hámozott kölest adok nekik, tehát a héj nem lehet akadály. Sok tenyésztő mondja, hogy ez a folyamat a kicsik életében stresszes az új dolgok miatt, és ez is okozhat ilyesmit. Vagy valami baktérium....mivel Noodle eszik, jól elvan, nem látom betegnek, így annyira nem vagyok megijedve, de azért hívom holnap a dokit, és lehet hogy viszek be nekik kakit tesztelésre





Saturday, February 25, 2012

Kiwi egy hónapos!!!!


Csipiéktől kaptuk :)

Persze itt vannak a többiek is :) Ma már Peanut is kijött, ő van a második képen, a harmadikon pedig Noodle prógálgatja a zöldségeket. Ilyenkor még inkább játszanak vele, de már megengedett.






Sunday, December 25, 2011

Karácsonyfa...almafa

Csipcsupék kértek képet a karácsonyfáról, hát íme itt van, valamint csináltam képet a jómadarak főajándékáról, ami valójában Emberapu műve. Ülőbotok a kerti almafa ágainak közreműködésével. A nimfák, méretüknek köszönhetően nem éreznék jól magukat egy, ágakkal körbefont kalitkában, de az ülőbotok nagyon fontosak a közlekedésben és az ücsörgésben. Mivel a drágáim fészkelnek, és nem akarom megzavarni őket, így az új szerzemények majd valamikor január elején kerülnek be a kalitkába, de remélem akkor örülni fognak neki.

Ma azért volt egy kis idegeskedés is. Úgy tűnik, hogy Sam, aki nincs hozzászokva emberi társasághoz fészkelés idején, eléggé ideges, és több mint 24 órán keresztül nem kakilt. Végül kinyitottam a kalitka ajtaját, és egy véletlen zaj megijesztette szegényemet, kirepült, és rögtön kakilt is, hála Istennek bár egész nap tartotta magában, a kaki egészségesnek nézett ki. Vajon mennyi ideig képesek visszatartani anélkül, hogy baj legyen belőle? Mert zargatni sem szeretném a fészkelési folyamatot, na majd meglátjuk.


Monday, November 28, 2011

Boldog Adventet!

Csipi és Csupi után szabadon :)


Este 8 óra: Skye bement a fészekbe!!!! :))))))) Bent töltött kb 5 percet, körbejárta...közben ordított Sam-re, aki belesett a bejáraton és az Skye-nak nagyon nem tetszett, aztán a kisasszony kiugrott, majd visszament és percekig mocorgott és magyarázott bent...miután megunta, belenéztem a dobozba, de nem láttam jelét különösebb fészekrakásnak, mégis nagyon jó jelnek veszem a fejleményeket :)))

Photobucket

Photobucket