A kép még tegnap esti, mert nem volt kedvem ma fényképezni, kicsit meg voltam ijedve. Ma reggel már másodjára találtam emésztetlen magokat a fészekben lévő kakikban. Hat napja fordult elő ugyanez, de aztán újra minden normális volt.
A székletben található emésztetlen magok az ún PDD (Proventricular Dilation Disease)-re utalnak felnőtt madarak esetében, ami egy kegyetlen betegség. Mai napig nem tisztázott teljesen hogy micsoda, és honnan ered, de megtámadja az ideg, - és emésztőrendszert, igazi gyógyszere nincs, noha sok madár képes vele együtt élni, és néha antibiotikumos kezelés segít. Oké ez eddig rendben van, de mi a helyzet a kicsikkel? Az ő esetükben is ilyen betegségről lehet szó? Mindent próbáltam felkutatni a neten, de nem találtam semmit, csak felnőtt madarakról esett szó és a PDD-ről. Azt gondoltam, logikus, hogy a kicsik esetleg nem rendelkeznek még tökéletes emésztéssel, és ha a szülők gyorsan vagy gyakran etetik őket, akkor nem emésztenek meg mindent, ám biztos nem lehettem semmiben. Felhívtam az állatorvost, naná, hogy nem volt bent, de pár óra múlva visszahívott. Szerencsére ugyanaz volt a véleménye, mint nekem...és amennyiben a kicsik gyarapodnak, nem letargikusak és a magos kaki nem fordul elő egyre gyakrabban, akkor nincs nagy baj. A kaki már délutánra rendben volt megint, de ettől én még hajszálra voltam az idegbajtól :) Minden jó, ha a vége jó...remélem...
Skye falra mászása bónusz kép :)














