Daisypath Anniversary tickers

Showing posts with label Egészség. Show all posts
Showing posts with label Egészség. Show all posts

Saturday, February 18, 2012

Ijesztő magok

A kép még tegnap esti, mert nem volt kedvem ma fényképezni, kicsit meg voltam ijedve. Ma reggel már másodjára találtam emésztetlen magokat a fészekben lévő kakikban. Hat napja fordult elő ugyanez, de aztán újra minden normális volt.
A székletben található emésztetlen magok az ún PDD (Proventricular Dilation Disease)-re utalnak felnőtt madarak esetében, ami egy kegyetlen betegség. Mai napig nem tisztázott teljesen hogy micsoda, és honnan ered, de megtámadja az ideg, - és emésztőrendszert, igazi gyógyszere nincs, noha sok madár képes vele együtt élni, és néha antibiotikumos kezelés segít. Oké ez eddig rendben van, de mi a helyzet a kicsikkel? Az ő esetükben is ilyen betegségről lehet szó? Mindent próbáltam felkutatni a neten, de nem találtam semmit, csak felnőtt madarakról esett szó és a PDD-ről. Azt gondoltam, logikus, hogy a kicsik esetleg nem rendelkeznek még tökéletes emésztéssel, és ha a szülők gyorsan vagy gyakran etetik őket, akkor nem emésztenek meg mindent, ám biztos nem lehettem semmiben. Felhívtam az állatorvost, naná, hogy nem volt bent, de pár óra múlva visszahívott. Szerencsére ugyanaz volt a véleménye, mint nekem...és amennyiben a kicsik gyarapodnak, nem letargikusak és a magos kaki nem fordul elő egyre gyakrabban, akkor nincs nagy baj. A kaki már délutánra rendben volt megint, de ettől én még hajszálra voltam az idegbajtól :) Minden jó, ha a vége jó...remélem...
Skye falra mászása bónusz kép :)


Tuesday, February 7, 2012

Hírek és sztárfotók

Az állatorvos később visszahívott, és azt mondta, hogy előfordul, hogy egy nimfa csak 18 nap után nyitja ki a szemét, akkor is, ha a fiatalabb testvérei már látnak. Megígérte, hogy hétfőn is rámcsörög, ha addig nincs fejlődés, akkor bevisszük, hogy megnézze (milyen komoly, hogy még a doki hívogat engem, és ő kért elnézést, hogy elfoglalt volt, és nem tudott este 6 előtt visszahívni).
Kiwi szemecskéi félig nyitva vannak továbbra is, remélem nem lesz semmi gond, és ettől felbuzdulva csináltam sztárfotót róla és Jello-ról. A többieket még nem mertem kivenni, de a szakirodalom szerint Kiwi és Jello már elég nagy, hogy naponta egyszer kivegyem őket, és szokják az emberi hangot és érintést akkor is, ha nem én etetem őket. Totál szerelmes vagyok, ezt mondanom sem kell :))))
Skye és Sam a nap nagy részét a kalitkán kívül töltik, gondolom szükségük is van a szabadságra, de az etetésekkel nincs baj, tudják mikor kell visszamenni a fészekbe.






Monday, February 6, 2012

Szem...

Ma aggódós napom van. A képen felül látható Jello, nyitott szemekkel. Alatta Kiwi, csukott szemmel. Onnan tudom, hogy az Kiwi, mert a teste jóval nagyobb, ugyanakkor világosabb tollakat növeszt és a lábai rózsaszínek, míg Jello sötétebb színű, és a lábai is szürkék. De miért nincs nyitva Kiwi szeme???? Már rég ideje lenne...tegnap még azt hittem hogy csak a vaku miatt csukja be, de nem. Mi baja lehet? Különben tele van a pocakja és mozgékony is, reagál hangokra stb.....

Az első képen már Noodle is hunyorog, sőt Peanut is...Mango meg középen egy tünemény :)))
A második képen látható Jello teljesen nyitott szemmel


Sunday, December 25, 2011

Karácsonyfa...almafa

Csipcsupék kértek képet a karácsonyfáról, hát íme itt van, valamint csináltam képet a jómadarak főajándékáról, ami valójában Emberapu műve. Ülőbotok a kerti almafa ágainak közreműködésével. A nimfák, méretüknek köszönhetően nem éreznék jól magukat egy, ágakkal körbefont kalitkában, de az ülőbotok nagyon fontosak a közlekedésben és az ücsörgésben. Mivel a drágáim fészkelnek, és nem akarom megzavarni őket, így az új szerzemények majd valamikor január elején kerülnek be a kalitkába, de remélem akkor örülni fognak neki.

Ma azért volt egy kis idegeskedés is. Úgy tűnik, hogy Sam, aki nincs hozzászokva emberi társasághoz fészkelés idején, eléggé ideges, és több mint 24 órán keresztül nem kakilt. Végül kinyitottam a kalitka ajtaját, és egy véletlen zaj megijesztette szegényemet, kirepült, és rögtön kakilt is, hála Istennek bár egész nap tartotta magában, a kaki egészségesnek nézett ki. Vajon mennyi ideig képesek visszatartani anélkül, hogy baj legyen belőle? Mert zargatni sem szeretném a fészkelési folyamatot, na majd meglátjuk.


Wednesday, December 14, 2011

Egy kis ijedtség

Skye ma és már tegnap is nagyon fura kakikat produkált....naponta csak egyszer könnyített magán és az eredmény valami halványzöld híg paszta volt, ami ugyebár nem tekinthető normálisnak...hívtam az állatorvost, az asszisztenssel beszéltem, aki azt mondta, mivel Skye fészkel ez akár lehet tojáselekadás jele is, vigyük be amint tudjuk. Nagyon megijedtem, mert ráadásul nem láttam Skye-t enni egész nap, érintetlenek voltak az etetők és Sam is idegesnek tűnt.
Az orvos nagyon szimpi középkorú úriember, John-nak hívják és madarakra szakosodott természetesen. Szépen megvizsgálta az én kis tündéremet, nincs benne tojás egyáltalán. Okos voltam, mert csináltam a kakiról képet, sőt az utolsó adagot, amit akkor termelt mikor kivettem a fészekből szintén megmutattam a dokinak.
A probléma az, hogy Skye olyan sokáig tartotta magában a feleslegét, hogy a vizelet és a kaki egyfajta pasztává érlelődött (tudom gusztustalannak hangzik), ezenkívűl úgy néz ki, hogy nem iszik eleget, legalábbis nem az utóbbi pár napban.
A tennivaló érdekes....hiába akartuk rábízni a természetre a fészkelést, Skye-nak segítségre van szüksége, mivel tavaly ilyenkor egyedül volt és fészkelés ide vagy oda, ránk bízta ami a hím dolga lenne (leváltani őt, etetni stb). Ez most sincs másként (a doki szerint fognak ők családot alapítani, de beletelhet akár 2 évbe is, mire egy szelíd, emberekhez szokott lányka maximálisan elfogadja a párját), hiába van vele Sam, hiába van fészekdoboz a kalitka alja helyett a tojások számára, Skye nem tudja pontosan hogy mit hogyan kell, nincsenek teljesen kifejlődve még a fészkelési ösztönei, az egy dolog hogy ivarérett már több mint egy éve. Magyarán ki kell vennem pár óránként hogy kakiljon, kézből kell etetnem (a főtt tészta pl nagyon hasznos ilyen esetben mert sok vizet tartalmaz), biztosítanom kell számára zuhanyt akkor is ha az csak egy kis vízpermet amit egy permetezővel oldok meg stb.
Amúgy tökéletesen egészséges a drágám, tökéletes a súlya, minden rendben....

Már most sokkal normálisabbat kakil (2 órája jöttünk vissza az orvostól) szerencsére.

Friday, July 1, 2011

Méretkezés

Ha már a kommentekben szó esett a méretekről, gondoltam itt az ideje, hogy újra leellenőrizzem a madarak súlyát, hosszát. A mérleg nem digitális, és csal, erre most jöttem rá. Nem nulláról indul, hanem egy unciáról...ez azt jelenti, hogy Sam sosem volt 4 uncia, csak 3 :)))) Egy másik mérleggel is lecsekkoltam: Mindketten 3 unciát nyomnak, ami 85 gram. A hosszuk nagyjából egyforma, Skye 27 cm, Sam 28.5 cm, bár ez nem teljesen pontos, mert már elegük volt belőlem, és nagyon ficánkoltak :)

Amúgy meg:

Photobucket

Photobucket