Daisypath Anniversary tickers

Showing posts with label Ismerkedés. Show all posts
Showing posts with label Ismerkedés. Show all posts

Friday, June 17, 2011

Problémás területek :)

Mindannyian jól vagyunk, a probléma természetes, és nem is igazi probléma hehe. Skye védi az ő kis területeit, ha Sam közelít, vagy ráripakodik, vagy "okos enged" alapon távozik, de az biztos, hogy nem marad meg Sam mellett. A kalitkában nincs semmi gond, gyakran ülnek együtt, ám az alábbi helyek problémásak: Emberanyu mellett a dívány, Emberanyu lábfeje, Emberapu válla. Skye nem sajátítja ki magának ezeket a területeket, de nem is osztozik :)

Az étkezés is nehezebben alakul. Nem tudom miért ettek eleinte egy tálból, most ez nem működik, ha csinálok nekik valami finomságot, és a kalitka tetejére teszem, akkor Skye nem hajlandó enni, csak ordít, és elhagyja a terepet, ha szerencsém van, akkor Sam ennek ellenére eszik pár falatot, de mivel nincs Skye, aki az első napokban előkostolóként melózott, így Sam bátortalanabb. Skye-t meg fel kellett vinnünk magunkkal vacsizni, hogy valami vitaminhoz is jusson (kis paprika, csirke, tészta), az ebédlőben azonban Sam képtelen még megnyugodni.
Na nem baj, idővel ez is megoldódik :)

Hoztam pár képet is, nem nagy számok, az a baj, hogy ha nem vakuzok, akkor a drágák mindig bemozdulnak, ha meg vakuzok, akkor a háttér sötét...meg persze Skye olyan izgága, hogy nyitott kalitka mellett fényképezni szinte lehetetlen (hogy ne látszódjanak a rácsok), rögtön kifurakodik.

Abban a kis sárga etetőben van az osztriga-héj, amit úgy imádnak

Adod ide azt a gyöngyöt!!

Skye elmerül a tálban


Azért Sam-nek is jut valami





Thursday, June 9, 2011

Esti fogócska

Tegnap este megpróbáltuk az elválasztó nélkül ágybadugni a két jómadarat....nos Sam azonnal elkezdte üldözni Skye-t a sötétben, Skye fújt rá rendesen és menekült. Visszatettük az elválasztót :) Vagy korai volt még, vagy bizony hagyni kellene őket fogócskázni...nem tudom. Várok még vele pár napot szerintem, hátha Skye kevésbé lesz ellenséges.

Ma reggel nem is osztoztak, Skye a fürtöst választotta, Sam pedig a tálat. Később a kalitka tetején Sam újra megpróbált udvarolni, megállt Skye előtt és fejet hajtott...Skye ezúttal nem vett róla tudomást, tőle Sam akár órákig is úgy maradhatott volna, nem járt neki kedvesség :)


Ezt a video-t mindenképp szerettem volna megosztani, Hógolyó nagyon ismert papagáj, még reklámokban is szerepelt, imádom, ahogy táncol :))))))


Sunday, June 5, 2011

Utánozás...de jó szokás!

Tegnap esténket, és a mai délelőttöt az utánozás jegyében töltöttük. Tegnap vacsorára kaptak egy kis főtt tojást összetörve, a tálkát a kalitka tetejére tettem, Sam le se bagózta, de amikor meglátta hogy Skye nyugodtan ráveti magát az ételre, akkor szép lassan, óvatosan ő is belekóstolt a tojásba, és nagyon ízlett neki...ugyanez megtörtént ma is, Sam mintha utánozná Skye-t vagy csak úgy tekint rá, mint előkostolóra, de ha valami olyat teszek elé, ami nem ismerős, csak akkor nyúl hozzá, ha látja hogy Skye is így tesz :))))
Tegnap és ma koncertet is kaptunk, Sam tud énekelni!!!! Egy bizonyos füttyhangot ismételget, és ha én is elkezdek mellé fütyülni, akkor aztán nincs megállás :))) Ezenkívül hangokat is utánoz (persze tudtam, hogy a fiú nimfák ezt teszik gyakran), ma délelőtt a férjem főzőtt fent a konyhában, és a merőkanalat jól odaütögette a fém edényhez, a fémes kopogó hangot Sam azonnal leutánozta, azt hittem megzabálom, olyan édes volt :)))

Remélem az ellentétek vonzzák egymást egyébként. Skye vehemens, energikus és hangos, Sam ezzel szemben csendes, nyugodt, türelmes. A kalitkában jól elvannak, a kalitkán kívül Sam továbbra is követi Skye-t, Skye meg továbbra is inkább csak elszalad előle :))

Délután 5: Sam egy hős, már most látom! Skye az előbb úgy döntött, hogy szeretne a földön futkározni, így a kalitka ajtajából lerepült a szőnyegre, ami kiesett Sam látóteréből. Akkorát rikoltott, mikor meglátta Skye-t eltűnni, hogy még én is megijedtem :) Aztán rohant az asszony után... :)







A videot később lőttem, Sam-nek be nem állt a szája, annyira édes volt! A háttérben hallható férjem és anyósom örömködése, én csak csendben vigyorogtam :))))



Saturday, June 4, 2011

Békés nap

Ma jól indult a nap, Skye és Sam vidáman ébredt, Sam ugyan még szoktatja magát az új környezethez, de az így is lesz egy darabig. Ha tudom őket figyelni, néha kiveszem az elválasztó falat. Először Sam lépegetett át Skye "oldalára" és reggeliztett egyet Skye tálkájából, a hölgy ezt hagyta is, csendben üldögélt a férje mellett. Később ugyanez megtörtént fordítva, Skye evett Sam tányérjából :))))
Most pedig nyugodtan üldögélnek, ki-ki a maga helyén, de az elválasztó nélkül...örülök, hogy nem esnek egymásnak, az már biztos, hogy megtűrik a másikat maguk mellett.
Ebédnél mindkettőt felvittük az ebédlőbe, Sam jól érezte magát a vállamon, Skye meg elkezdte tépdesni a TV újságot! Tudjuk, hogy a papír tépdesés fészkelésre utal, és így még soha nem tépkedett Skye...lehet hogy ez máris egy jó jel???





UPDATE (délután 4 óra): Úgy tűnik, hogy Sam nagyon is szeretne barátkozni Skye-jal, megy utána, követi, melléül, de a kisasszonynak több idő kell :) Naná... mikor Skye elkezdett tojni, az én férjemet tüntette ki párzási viselkedésével, mivel akkor hím papagájunk még nem volt...hát honnan tudná szegénykém, hogy most Sam az illetékes? :) Majd megérzi, tudom. Sam pedig gyakorlott apuka, sok bébit felnevelt, tudja mit csinál :)

Photobucket

Photobucket