Daisypath Anniversary tickers

Showing posts with label Udvarlós. Show all posts
Showing posts with label Udvarlós. Show all posts

Saturday, December 10, 2011

A főtt tészta érdekes hatása

Elsőként meg kell említenem, hogy meg van a második tojás...ugyan továbbra is azt gondoljuk, hogy nagyobb az esélye annak, hogy terméketlen, mint hogy termékeny, azért megdícsértem Skye-t amiért ilyen ügyes kislány :)
Egész nap minden ment a maga útján, Skye néha kijött enni, Sam őrködött, néha magyarázott vagy énekelt, de úgy hogy a fejét bedugta a fészekbe...rém cuki amikor ezt csinálja, néha Skye elveszti a türelmét és kizavarja...nem mindig szerencsére :)
Lássuk a főtt tészta érdekes hatását. Estefelé, mikor tudom, hogy Skye amúgy is gyakrabban kijön, betettem nekik egy kis főtt spagettit, mert mindketten imádják, és a főtt tészta rajta is van a fészkeléskor ajánlott ételek listáján. Skye annyira el volt foglalva a magocskák csipegetésével, hogy mire észrevette a tésztát már semmi nem maradt belőle, Sam felfalta. Mentem újabb adagért, ekkor Skye már fent nyújtózkodott az egyik boton, és elfogadta a rácsok között a tésztát tőlem. Mit látok? Sam megjelenik...egészen közel Skye-hoz, egyik lába már Skye hátán...na mondom úristen a szemem előtt fog lezajlani az egész miközben Skye zabál????? Állítom, hogy Sam megérezte, hogy Skye se lát se hall, annyira a spagettire koncentrál, és ezt ki akarta használni. El is játszotta még vagy hármoszor, de szerintem a póz amiben Skye tartotta magát evés közben, nem volt megfelelő...arról nem beszélve hogy Skye evési hangulatban volt, nem párzásiban. Szóval végül nem sikerült, de alig tudtam visszatartani a hangos nevetésem...
Bezzeg mikor Skye pittyeg olyankor Sam táncikál, ahelyett hogy akkor lábgyakorlatozna...meg vagyok én áldva :)))))))))))

Tuesday, December 6, 2011

Segítséééég!

No hát kérem szépen nagy bonyodalmak köszöntöttek be hozzánk így Mikulás után....azt ugye tudjuk, hogy Skye elkezdett érdeklődést mutatni a fészek iránt, és felvette a kalitkában a "pózt" ami arra utal, hogy párosodni óhajt...igen ám, de úgy tűnik, hogy továbbra sem látja és ismeri el Sam-et társként...a fészek mellől elzavarja, néha végig kergeti a kalitkán...én meg nem tudom, hogy mit csináljak....egyértelmű, hogy Skye nem kötődik Sam-hez (de legalább nem kötődikEmberapuhoz sem, mint tavaly!!!)....legalábbis nem úgy mint hozzánk, és nem úgy ahogy Sam kötődik hozzá. Sokan ezért azt tanácsolták, hogy vegyem le a fészekdobozt, emeljem meg az alvási időt stb, hogy Skye esetleg lemondjon a fészkelésről...de én nem hiszek ebben, hiszen tavaly ilyenkor Skye minden változtatásunk és próbálkozásunk ellenére tojni kezdett és meg sem állt addig, amíg be nem szereztük Samet. Nem gondolom, hogy most ezek a trükkök segítenének...
Felhívtuk a tenyésztőt akitől Samet vettük, szerinte hagyni kell őket, és nem szabad cseszegetni a természetet, meg fogják oldani. Sokat gondolok Csipire és Csupira....mennyi fura dolgot csináltak, és mennyit féltettük őket (akkor is ha csak jóval később olvastam a bejegyzéseket - Babagáj blog linkje megtalálható a jobboldalon) mégis hagyni kellett a természetet, hogy elrendezzen mindent. Igen ám csakhogy Csupi és Csipi kicsi koruk óta együtt vannak, a sok harc ellenére szeretik egymást és kicsit más a költési szokásuk...ezt nem tudom elmondani Skye-ról...a tenyésztő azt is javasolta, hogy ne tutujgassuk Skye-t, ne vegyük ki a kalitkából, mert persze hogy nem akarja Sam szeretetét, miközben tőlünk megkapja és ehhez van szokva. Azt is mondta, hogy a pózolás egyfajta flört, akkor is ha Skye nem fogja fel igazán, hogy mit csinál, a verekedés pedig része a hormonális mizériának.

Én csak a legjobbat akarom nekik. Sajnos benne van a pakliban, hogy bár Skye vágyik a párosodásra és a fészkelésre, ugyanúgy egyedül fogja véghezvinni, termékeny tojások nélkül...ha agresszívvé válik Sammel, akkor el kell választanunk őket...megszakad a szívem....tudom, hogy vannak nimfák akik soha nem fognak összepasszolni, de szegény Sam olyan szerelmes! Látom, ahogy próbálkozik végtelen türelemmel, hogy közelebb kerüljön a fészekhez és Skye-hoz....fantasztikus ezt figyelni, és reménykedem benne, hogy lesz eredménye...Ha Skye éppen eszik, Sam besomfordál a fészekbe, onnan énekel, Skye meg ül a boton és néz befelé...más kérdés, hogy néha összeverekednek a bejáratnál :(
Most ott tartok, hogy hagyom őket...nem fogom megbabrálni a természetes érzéseiket és ösztöneiket...talán Skye megint terméketlen tojásokat rak majd, de talán a tény, hogy igazi fészke van és Sam ott van a közelében, az majd segít neki realizálni hogy mit is kellene csinálni...

Saturday, September 24, 2011

Megtörik a jég?

Érdekes jelek:

1. Először az tűnt fel, hogy Skye nem közömbös annyira...ha Sam idegesíti, már nem csak odébbáll, hanem rákiált a kedves férjre, belecsíp a hátába stb. Nyilván ez nem szép tőle, de a közönynél minden jobb.

2. Esténként rászoktak arra, hogy kergetik egymást a padlón, felváltva, közben mindkettő ordít :)

3. Sam órákat ül a fészekben, Skye pedig ott van vele a fészek előtt...egyszer már a fejét is bedugta. Sam viselkedése nem újdonság, de Skye eddig nem mutatta az érdeklődés jeleit.

4. És ez a legaranyosabb és legbíztatóbb! Tegnap óta Skye rendszeresen odamegy Sam-hez és a csőrével birizgálja a fejét :)))))) Eleinte Sam ajánlotta fel, hogy tessék tollászkodni velem, Skye nem reagált...most meg ő kezdeményez...jajjj úgy szeretném a géppel is megörökíteni :)

Tuesday, August 23, 2011

No comment...:)))

Kicsit zavaros a kép, de a lényeg látszódik :)


Thursday, August 18, 2011

Drága Sam :)

Képet ugyan nem hoztam, de egy aranyos sztorit igen.
Mikor a hétvégét a hotelben készültünk tölteni, természetesen levettük a kalitkáról az odút. Most persze visszatettük, és Sam újult erővel udvarol!!! Nem meglepő, ahogy a teljes sikertelenség sem....ám tegnap történt valami, ami eddig soha. Ülök a díványon a gép előtt, és hallom, hogy Sam magyaráz, és fütyürészik, de olyan folytott, halk hangon...nézek oda, nem látom sehol! Bent ült az odúban és onnan magyarázott kifelé :)))))))) Kész voltam!!!! Skye persze ügyet sem vetett rá, Emberaput leste a kalitkán kívül....meg vagyok én áldva!
Azóta Sam többször bement, vagy kívülről piszgálgatta az odú bejáratát...egyszer Skye is csatlakozott, hogy megnézze mi van ott, de nem izgatta nagyon a fantáziáját. :)


Tuesday, July 26, 2011

Ez+az

Gondoltam benézek, bár sok érdekesség nem történik mostanában. A jómadarak remekül elvannak, Skye kezdi egyre inkább elfogadni Sam-et a kalitkában, együtt játszanak (lásd a képen), tollászkodnak, kalitkán kívül még megy a veszekedés a helyekért, tegnap kimondottan összeverekedtek mellettem a díványon, rájuk kellett szólnom :)

Nagyon gyorsan nőnek a körmeik, és bár van két olyan bot is a kalitkában, ami elvileg reszelgeti a karmokat ahogy a madarak közlekednek rajtuk, nem igazán látjuk a hatását. Jim beszerzett valami természetes ülőbot bevonatot, olyan mint a smirgli, és ez nagyon bevált, pár nap után éreztem a különbséget, mikor Skye felkapaszkodott a kezemre.

Udvarlás terén sincs újdonság, habár tegnap Skye majdnem bement az odúba kíváncsiságból, Sam meg rögtön ott termett, gondolta szegény, hogy talán betuszkolhatja asszonykáját a fészekbe, de Skye azonnal elhúzta a csíkot, viszont újabban az a szokása, hogy a legnagyobb etető kellős közepén ülve szunyókál :)

Tuesday, July 12, 2011

Rituálé


Az már eddig is előfordult, hogy Sam bólogatott, kopogtatott Skye-nak, de amit az elmúlt pár napban művel, az kész rituálé. Naponta kb kétszer.
A rituálé így zajlik: Egymás mellett ülnek a leghosszabb boton, Sam elkezd jobbra-balra lépegetni, közben csóválja a fejét, és kis fújós hangot hallat :) Skye csendben figyeli. Ezután Sam 5-6-ot koppant a csőrével a kis tükrön vagy a kalitka rácsán, végül szembefordul Skye-jal, és elkezd neki veszettül magyarázni papagájnyelven...hát az valami tündérien aranyos, persze meg sem próbálom lefilmezni, csak elrontanám vele az egész előadást :))))) Skye nem nagyon reagál a mutatványra, de legalább végignézi, az is valami :))))

Ez pedig egy délutáni dalocska a szerelmetes lovag előadásában:


Wednesday, June 15, 2011

Tükröm-tükröm

Ezen a képen percekig röhögtem...az hagyján, hogy Skye úgy néz ki rajta, mint valami bálna, de olyan arckifejezéssel lesi a képmását, mint a gonosz mostoha a Hófehérkében :)))))

Sam óráról órára bátorodik és produkálja magát (zéró sikerrel). Kihúzza magát, csicsereg, bólogat és meghajol (mivel más madaram még nem volt, csak galamboknál láttam ezt a hajlongást), csőrével koppint egyet a kalitkán...nagyon cuki :)

Photobucket

Photobucket